חפש באתר
 בימים אלה מופיע גיליון 17 של קתרסיס
לחצו כאן לקריאת הגיליון
לפרטים נוספים...
שם:
אימייל:

חברי המערכת

עמוס אדלהייט: מרצה במחלקה לפילוסופיה באוניברסיטה הלאומית של אירלנד, מיינות'. חוקר הפילוסופיה של הרנסנס. לשעבר עמית מחקר במרכז לפילוסופיה עתיקה, פילוסופיית ימי-הביניים והרנסנס במכון הגבוה לפילוסופיה, האוניברסיטה הקתולית של לובן

יוחנן גלוקר: פרופסור אמריטוס לפילולוגיה ולפילוסופיה קלאסית, אוניברסיטת תל-אביב.חוקר הפילוסופיה היונית והרומית, הפילולוגיה הקלאסית, ותולדות הלימודים הקלאסיים. פרופסור אורח במחלקות לפילוסופיה ולימודים קלאסיים, אוניברסיטת כרתים. לשעבר יושב ראש האגודה לקידום הלימודים הקלאסיים בישראל. דוקטור לפילוסופיה לשם כבוד של אוניברסיטת אתונה.

אלון הראל: פרופסור למשפט מנהלי ופלילי בקתדרה על שם פיליפ ואסטל מיזוק, האוניברסיטה העברית בירושלים. לשעבר יושב ראש האגודה הישראלית למשפט וכלכלה. לשעבר חוקר אורח, אוניברסיטת הרוארד, ופרופסור אורח למשפטים באוניברסיטת טורונטו וקולומביה.

דורון מנדלס: פרופסור להיסטוריה עתיקה, האוניברסיטה העברית. חוקר ההיסטוריה של העולם היוני והיהודי ההלניסטי ואבות הכנסיה היוניים. לשעבר ראש החוג להיסטוריה כללית, האוניברסיטה העברית. לשעבר עורך ראשי של  Scripta Classica Israelica. לשעבר יושב ראש האגודה לקידום הלימודים הקלאסיים לישראל.

יהודה פרידלנדר: פרופסור לספרות עברית וספרות משוה, אוניברסיטת בר-אילן. לשעבר דיקן הפקולטה למדעי הרוח ודיקן הפקולטה למדעי היהדות, אוניברסיטת בר-אילן. לשעבר רקטור אוניברסיטת בר-אילן. חבר מחקר, אוניברסיטת הרוארד. פרופסור אורח, אוניברסיטת ברנדייס. חתן פרס טלפיר ופרס אברהם קריב. חבר המועצה להשכלה גבוהה.                         

                                     חברי מועצת המערכת

רחל בירנבאום: פרופסור-חבר בחוג ללימודים קלאסיים, אוניברסיטת תל-אביבחוקרת הספרות הלטינית, תרגמה לשירה עברית, בצרוף מבואות ופרושים, את שירי קטולוס, הורטיוס ויובנאליס (כולם בהוצאת מוסד ביאליק). מזכירה לשעבר של האגודה לקידום הלימודים הקלאסיים בישראל.

דוד בר-גל: פרופסור בקתדרה לעבודה סוציאלית ולרווחה חברתית על שם גורדון בראון, האוניברסיטה העברית בירושלים. חוקר התנהגות קבוצות וארגונים ומאבקים בין קבוצות. לשעבר עורך ראשי של כתב העת "חברה ורווחה". חתן פרס איבלוב מטעם אוניברסיטת בר-אילןלשעבר פרופסור אורח באוניברסיטות מישיגן, פנסילבניה וקולומביה.

משה גיל: פרופסור אמריטוס להיסטוריה של עם ישראל, אוניברסיטת תל-אביבחוקר תולדותיהם של היהודים בארצות ערב בימי הביניים, כולל חקר הגניזה הקהירית, ספרות הגאונים וספרות יהודי ספרדלשעבר דיקן הפקולטה למדעי הרוי, אוניברסיטת תל-אביבחתן פרס ישראל ופרס רוטשילד בהיסטוריה יהודית.

איל זמיר: פרופסור לדיני חוזים בקתדרה על שם אוגוסטו לוי, האוניברסיטה העברית בירושליםדיקאן הפקולטה למשפטים, האוניברסיטה העבריתלשעבר חוקר אורח, אוניברסיטת ייל.

אסא כשר: פרופסור לפילוסופיה ובעל הקתדרה לאתיקה מקצועית ולפילוסופיה של הפרקטיקה על שם לאורה שוורץ-קיפ, אוניברסיטת תל-אביב. חוקר הפרגמטיקה על כל צדדיה, בעיקר בקשריה לאתיקה מקצועית. עורך כתב העת הבינלאומי PHILOSOPHIA.מחבר הקוד האתי של צה"ל. חתן פרס יצחק שדה לספרות צבאית. חתן פרס ישראל בפילוסופיה.

ששון סומך: פרופסור אמריטוס לשפה וספרות ערבית, אוניברסיטת תל-אביב. לשעבר ראש החוג לערבית. חוקר הספרות הערבית החדשה, בעיקר ספרות מצרים ועיראק. מתרגם שירה ערבית לעברית. מחבר הספר " בגדד, אתמול". חתן פרס ישראל במזרחנות.

עמנואל סיון: פרופסור להיסטוריה כללית ולהיסטוריה של ארצות האיסלאם, האוניברסיטה העברית. חוקר ההיסטוריה של ארצות ערב והאיסלאם והמזרח התיכון. לשעבר יושב ראש החטיבה למדעי הרוח, החברה ומשפטים של הקרן הלאומית למדע.

מנחם פרידמן: פרופסור במחלקה לסוציולוגיה ואנתרופולוגיה, אוניברסיטת בר-אילן. חוקר הסוציולוגיה של הדת, ובעיקר קבוצות דתיות רדיקליות.

אלישע קימרון: פרופסור ללשון עברית, אוניברסיטת בן-גוריון בנגב. חוקר לשון המקרא, לשון חכמים, והמגלות הגנוזות.

אהרן קנטורוביץ': עמית בינלאומי של המרכז לפילוסופיה של המדע באוניברסיטת פיטסבורג בארצות הברית. הוא שימש כחוקר ומרצה במחלקה להיסטוריה ופילוסופיה של המדעים באוניברסיטת מלבורן, אוסטרליה; במכון להיסטוריה ופילוסופיה של המדעים והרעיונות באוניברסיטת תל-אביב; במרכז להיסטוריה ופילוסופיה של המדע, הטכנולוגיה והרפואה באוניברסיטה העברית בירושלים; ובחוג לפילוסופיה באוניברסיטת חיפה.

חנה רוזן: פרופסור אמריטה ללטינית, האוניברסיטה העברית. חוקרת הספרות הלטינית והשפה הלטינית ומקומה במשפחת השפות ההודו-אירופיות. לשעבר ראש החוג ללימודים קלאסיים, האוניברסיטה העברית.

משה שוקד: פרופסור לאנתרופולוגיה, החוג לסוציולוגיה ואנתרופולוגיה, אוניברסיטת תל-אביב. חוקר האנתרופולוגיה של קבוצות אתניות - בעיקר של יהודים יוצאי ארצות ערב בישראל ובתפוצות. לשעבר (פעמיים) ראש החוג לסוציולוגיה ואנתרופולוגיה, אוניברסיטת תל-אביב. לשעבר יושב ראש האגודה האנתרופולוגית הישראלית. חבר מחקר במכון ללימודים מתקדמים, פרינסטון. פרופסור אורח באוניברסיטות סטוקהולם, האוניברסיטה החופשית של ברלין, אוניברסיטת קוינס בניו יורק ואוניברסיטת ניו יורק.

מאיר שטרנברג: פרופסור בקתדרה על שם פורטר לספרות כללית והשואתית, אוניברסיטת תל-אביב. חוקר הספרות האנגלית והאמריקאית, תורת הספרות הכללית - בעיקר הנרטולוגיה, והפואטיקה של הספור המקראי. עורך לשעבר של כתב העת העברי "הספרות"  עורך כתב העת האנגליPoetics Todayחתן פרס ישראל בספרות כללית. פרופסור אורח במספר אוניברסיטות בארצות הברית ובאירופה.

ראובן שיינדלין: פרופסור לספרות עברית של ימי הביניים בבית הספר לרבנים ג'ואיש תאולוג'יקל סמינרי בניו יורק, וראש המכון לשירה העברית של ימי הביניים על שם שלום שפיגל באותו בית ספר לרבנים. תרגם לאנגלית, בתרגומי שירה, מספר יצירות מן הספרות העברית של העת העתיקה ושל ימי הביניים. עבודתו המרכזית בשטח זה היא תרגום ספר איוב. זכה במלת גוגנהיים, במלגת קלמן של הספריה הציבורית של ניו יורק ובפרס על הישגים תרבותיים של האיגוד הלאומי לתרבות יהודית בארצות הברית.

דניאל שפרבר: פרופסור בקתדרה ללימודי התלמוד על שם מילן רוון רוף באוניברסיטת בר-אילן. חוקר הספרות התלמודית ורקעה בעולם היוני והרומי. לשעבר ראש המחלקה לתלמוד ודקן הפקולטה למדעי היהדות, אוניברסיטת בר-אילן. יושב ראש המועצה לחינוך ממלכתי-דתי. חתן פרס ישראל במדעי היהדות.

כל הזכויות שמורות לאתר קתרסיס Copyright © 2006 בניית אתרים  EKDesign